Gdzie wykorzystywane są grzałki zwojowe?

Grzałki zwojowe, zupełnie tak samo, jak na przykład grzałki opasowe, zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są przy pracy z tworzywem sztucznym, a więc tam, gdzie nie ma możliwości wykorzystania grzałek opaskowych, z racji na przykład na utrudniony montaż, brak miejsca, dużą moc, bądź też ryzyko zalania tworzywem. Elementy grzejne zwojowe produkowane są wraz z osłoną ze stali nierdzewnej. W zależności od zamówienia klienta, producenci dostarczają je w postaci spiralnej lub prostej do samodzielnego nawinięcia.

Grzałki zwojowe

Obecnie grzałki zwojowe mają naprawdę wszechstronne zastosowanie, dlatego też bardzo łatwo jest je dostać na rynku. Są one przede wszystkim wykorzystywane w systemach gorącokanałowych, jak i w miejscach gdzie nie ma możliwości wykorzystania tradycyjnych grzałek opaskowych z różnych względów. Ten właśnie typ grzałek przemysłowych, zdecydowanie najczęściej jest wykorzystywany do uplastycznienia tworzyw sztucznych we wtryskarkach, jak i do podgrzewania poszczególnych odcinków w instalacjach przemysłowych. Charakteryzuje je zdecydowanie większa moc, niż ma to miejsce w wypadku grzałek opaskowych. Warto również wspomnieć o tym, że grzałki zwojowe są niezwykle szczelne, a co za tym idzie są też odporne na zalanie, na przykład tworzywem.

Budowa zwojowych grzałek

Grzałki zwojowe, wykonane są przede wszystkim ze stali nierdzewnej, a ich nieprzepuszczalność możliwa jest dzięki wykorzystaniu szczelnego denka, jaki montowany jest u podstawy zwojów. Dzięki innowacyjnej technologii, możliwe jest mimo ograniczonej budowy tego typu elementów grzejnych, osiągnięcie naprawdę bardzo dużej mocy w stosunku do małej powierzchni. Nie można zapomnieć również o tym, że zawsze pierścienie są poddawane specjalnemu mechanizmowi obróbki, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie takich temperatur w przypadku grzałek zwojowych, które nie byłyby możliwe. Dodatkowo grzałki te mają zamontowany specjalny czujnik, który ma na celu zabezpieczenie elementu przed przegrzaniem się, bądź też przez awarią. Czujnik ten nie tylko utrzymuje temperaturę na odpowiednim poziomie, ale również znacznie wydłuża żywotność grzałki.

Zwojowe grzałki i ich zastosowanie

Z racji tego, że grzałki zwojowe, głównie wykorzystywane są do uplastyczniania tworzywa sztucznego, jak i ogrzania poszczególnych elementów instalacji przemysłowe, to znajdują one wykorzystywanie w wielu różnych dziedzinach. Do branż, gdzie najczęściej znajdują zastosowanie, zaliczyć można branżę meblową, spożywczą, motoryzacyjną, budownictwo, jak i branżę tworzyw sztucznych.

Więcej o grzałkach zwojowych na stronie https://sinkoplex.pl/produkty/9/grzalki-zwojowe.