Reklama zewnętrzna – czy jest skuteczna?

Reklama stanowi stosunkowo tani, ale skuteczny rodzaj marketingu. Odpowiednio zrobiona i wypromowana może przyczynić się do sporego wzrostu sprzedaży produktu bądź usługi. Czy reklama zewnętrzna jest bardziej skuteczna niż telewizyjna?

Reklama zewnętrzna – co to jest?

Reklama zewnętrzna umieszczana jest poza miejscem zamieszkania zleceniodawcy. Z reguły ten typ reklamy znajduje się w miejscach łatwo widocznych o dużym natężeniu ruchu pieszych i samochodów. Głównym celem tej jak i każdej innej reklamy jest dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców.

Różne formy reklamy zewnętrznej

Reklama zewnętrzna przybiera wiele form. Może to być:

  • Baner – to rodzaj reklamy wieloformatowej. Typowy baner reklamowy obejmuje kilka metrów kwadratowych, umieszczonych na specjalnym stelażu (więcej na https://recevent.pl/uslugi-lp/bannery-reklamowe/).
  • Billboard – jest kolejnym rodzajem reklamy zewnętrznej, umiejscowionym z reguły przy ruchliwych drogach. Reklama na billboardzie jest na tyle duża i wyraźna, że bez problemu może być dostrzeżona przez kierowcę szybko jadącego samochodu.
  • Plakat reklamowy – jest to wieloformatowy rodzaje druku, stanowiący zarówno przykład sztuki użytkowej, jak i sprawne narzędzie marketingu (więcej na https://recevent.pl/uslugi-lp/plakaty-billboardowe/).
  • Windery.
  • Ścianki reklamowe.

Niezależnie od dostępnego formatu, najważniejszą funkcją reklamy jest dotarcie do jak najszerszego grona potencjalnych odbiorców.

Jakie są rodzaje billboardów reklamowych?

Występują 3 główne rodzaje billboardów reklamowych:

  • Na stale związane z gruntem – jest to najczęściej występujący rodzaj konstrukcji. Billboardy tego rodzaju mocuje się na betonowych fundamentach. Na tych niezmiernie trwałych konstrukcjach można zamontować każdy możliwy format reklamy.
  • Związane z gruntem w sposób nietrwały – niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest jego stosunkowo prosty montaż jak i późniejszy demontaż. W przypadku tego rodzaju billboardu również nie istnieją ograniczenie związane z jego wielkością.

Reklama zewnętrzna, mimo swojej prostoty i powszechności, posiada niezwykle dużą siłę oddziaływanie oraz łatwość, z jaką dociera do swojej grupy docelowej.

Przy współpracy z: https://recevent.pl/